8 grudnia 2022

Folie grzewcze Red Snake – co to jest?

Wybór odpowiedniego sposobu ogrzewania w nowo budowanym domu jest trudną i poważną decyzją, której efekty będą towarzyszyć użytkownikom przez lata. Standardowe sposoby ogrzewania domów i pomieszczeń generują duże koszty, nierzadko są trudne w utrzymaniu i mają negatywny wpływ na środowisko. Podczas wyboru odpowiedniego sposobu ogrzewania warto poznać ogrzewanie Red Snake, które wytarza ciepło dzięki emitowanej podczerwieni. Można je stosować zarówno w całych budynkach jak i dogrzewać poszczególne pokoje np. w mieszkaniu w bloku czy kamienicy.

Czym są folie grzewcze Red Snake?

Ogrzewanie Red Snake to system grzewczy wykorzystujący folię na podczerwień. Folia ta składa się z połączonych ze sobą włókien węglowych oraz pasty karbonu. Włókna węglowe charakteryzują się wysoką tolerancją temperaturową i niską rozszerzalnością cieplną. Folia Red Snake mimo niewielkiej grubości składa się z wielu warstw, które bardzo szybko się nagrzewają. Opiera się na sposobie ogrzewania na podczerwień, rozprowadzając ciepło równomiernie i w bardzo krótkim czasie. Fale podczerwone zapewniają równomierny rozkład temperatur, ogrzewa w pierwszej kolejności przedmioty oraz osoby znajdujące się w pomieszczeniu, dzięki czemu ogranicza do minimum utraty ciepła.
Folie grzewcze Red Snake mogą być z powodzeniem stosowane jako podstawowe źródło ogrzewania domów oraz większych budynków, a także jako źródło dodatkowe mające za zadanie w oszczędny oraz szybki sposób dogrzać konkretne pomieszczenia (tzw. dogrzewanie punktowe na wybranym fragmencie podłogi czy sufitu). Zamontowanie folii jest bardzo proste oraz szybkie. Ich montaż w budynku o powierzchni 100m2 to maksymalnie 2 dni efektywnej pracy. W związku z możliwością stosowania systemu Red Snake na każdym etapie budowy jest rozwiązaniem tańszym niż prace budowlane standardowej instalacji grzewczej czy ogrzewania podłogowego.

Sposoby montażu folii grzewczych na podczerwień

Folie grzewcze na podczerwień Red Snake charakteryzują się prostotą ich montażu. Rozłożenie folii zajmie Ci niewiele czasu a do tego jest naprawdę proste. Do najczęstszych sposobów montażu folii grzewczych Red Snake zaliczyć należy:
– montaż folii pod betonową wylewkę
W przypadku nowych budynków folię grzewczą Red Snake instaluje się pod betonową wylewkę. Folie rozwija się na warstwie styropianu (który posiada właściwości izolacyjne), całość przykrywa folią budowlaną, a na koniec wystarczy wylać cienką warstwę wylewki.

– montaż folii pod panelami i linoleum

Montaż folii grzewczych na podczerwień Red Snake pod tzw. podłogą pływającą sprawdza się idealnie w budynkach już istniejących i użytkowanych przez jakiś już czas. Sprawdzi się doskonale podczas wykonywania remontu gdy wymieniamy podłogę na nowszą. W takim przypadku folię układa się na podkład wykonany z ekranowej pianki. Całość należy przykryć podkładem przeznaczonym do ogrzewania podłogowego, a następnie położyć właściwą podłogę np. panele,

– montaż folii w suficie

Zainstalowanie folii grzewczych Red Snake w suficie jest bardzo popularne w zachodniej części Europy, na to rozwiązanie coraz częściej decydują się użytkownicy w Polsce. Znajduje swoje zastosowanie podczas wykonywania sufitów podwieszanych. Instalację taką wykonuje się poprzez przymocowanie folii grzewczej wraz z wełną mineralną do sufitu, a następnie przykrycie całości folią termoizolacyjną oraz płytami kartonowo – gipsowymi. W przeciwieństwie do ogrzewania konwekcyjnego, ogrzewanie na podczerwień jest w stanie skutecznie podnieść temperaturę podłogi oraz całego pomieszczenia w krótkim czasie.

Zalety z korzystania z folii grzewczych Red Snake

Efekty, jakich każdy oczekuje od ogrzewania to łatwość montażu, przystępny koszt samej instalacji oraz eksploatacji, niewielki koszt miesięczny zapewnienia optymalnej temperatury w pomieszczeniach oraz łatwość obsługi. Ogrzewanie Red Snake spełnia te wszystkie parametry. Możliwość montażu praktycznie wszędzie (podłogi, sufit, skosy, ściany) sprawdzi się w nietypowych oraz starych budynkach. Z rozkładaniem i montażem folii grzewczych poradzi sobie praktycznie każdy. Przy tym  nie zajmuje to wiele czasu. Komfort użytkowania oraz odpowiednie ogrzanie pomieszczeń to główne zalety, jakie dają folie grzewcze Red Snake. Opinie osób, które z nich korzystają, potwierdzają ich zalety, do których zaliczyć należy:
– realną możliwość obniżenia comiesięcznych rachunków za ogrzewanie nawet o 40% w stosunku do standardowych sposobów ogrzewania,
– możliwość sterowania temperaturą, jaką chcemy uzyskać za pomocą dedykowanej aplikacji,
– brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Opinie o foliach grzewczych Red Snake podkreślają ich ekologiczny wpływ na środowisko poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery,
– możliwość instalacji dosłownie w każdym miejscu,
– folie mają działanie antygrzybiczne i antyalergiczne, wpływają też pozytywnie na zdrowie.