25 lutego 2024
seo

Hosting SEO – co to jest?

Walka o najwyższe pozycje w Google jest pełna konkurencji. To właśnie drobne szczegóły robią różnicę, a posiadanie najlepszego hostingu SEO jest niezbędne, aby zdobywać ruch. W tym artykule powiemy Ci, co to jest hosting SEO, co powinien zawierać i do czego służy.

Hosting SEO co to jest?

Pozycjonowanie najbardziej owocnych słów kluczowych jest bardzo skomplikowane, każdy chce to zrobić. A kiedy już masz zoptymalizowaną stronę, z dobrą treścią, zoptymalizowanymi zdjęciami, szybkim ładowaniem, dobrą strukturą i linkowaniem wewnętrznym… Co jeszcze możesz zrobić, aby zwiększyć swoje wyniki? Linki zewnętrzne są niezbędne, aby być w stanie uplasować się na bardzo konkurencyjne słowa, problem polega na tym, że uzyskanie wysokiej jakości linków jest drogie. Dlatego wielu specjalistów SEO zatrudnia hosting, który pozwala im, w ramach tego samego serwera, używać różnych IP.

Różnorodność IP w linkach, które prowadzą do Twojej strony, jest bardzo ważna. Jeden lub dwa linki z tym samym IP do Twojej strony nie są negatywne, nie oznacza to jednak, że wszystkie mogą mieć to samo IP, ponieważ w przeciwnym razie prawdopodobnie Google Cię ukarze. Można więc stworzyć stronę główną, a wokół niej kilka stron o tej samej lub podobnej tematyce i umieścić na nich linki referencyjne do swojej strony głównej, zwiększając jej autorytet i pozycjonując ją. Jest to tak zwana sieć blogów lub PBN.

Jaka jest różnica między zwykłym hostingiem a hostingiem SEO?

SEO hosting co to jest? Hosting SEO to najlepsze rozwiązanie do optymalizacji Twojej strony w różnych wyszukiwarkach, zwłaszcza w tych najpopularniejszych, takich jak Google. Z drugiej strony, zwykły hosting nie jest w stanie zoptymalizować Twojej strony w wyszukiwarkach, ponieważ wykorzystuje IP tej samej klasy C do hostowania różnych stron internetowych. Najważniejsze czynniki optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarek to z pewnością jakość i ilość linków przychodzących. Istnieją firmy hostingowe, które próbują oszukać wyszukiwarki, tworząc sieci stron internetowych i łącząc je ze sobą, aby nie zostały zauważone i wykryte przez wyszukiwarki, ale takie próby optymalizacji stron internetowych w wyszukiwarkach kończą się niepowodzeniem. Dlatego jedną z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o poprawę pozycji witryny w wyszukiwarkach, jest wybór hostingu SEO.

Jakie są czynniki, które sprawiają, że hosting SEO jest lepszy niż zwykły hosting?

1. Różne adresy IP klasy C

Jest to główny i najważniejszy czynnik, który sprawia, że hosting SEO jest lepszy od tradycyjnego hostingu i pozwala na optymalizację witryny w najpopularniejszych wyszukiwarkach. Hosting SEO wykorzystuje różne i wielokrotne adresy IP klasy C do hostowania stron internetowych, zamiast używać powtarzających się IP tej samej klasy C. Usługę hostingu SEO zawierającą wszystkie podane czynniki, oferuje: https://hostinghouse.pl/hosting-seo.

2. Unikalne rekordy rDNS

Używanie wspólnych rekordów rDNS dla wszystkich Twoich IP obniży jakość Twoich stron w wyszukiwarkach. Hosting SEO oferuje unikalne rDNS dla każdego IP, aby zwiększyć jakość stron internetowych i utrudnić ich śledzenie przez różne wyszukiwarki.

3. Zróżnicowane nazwy serwerów

Jedną z najważniejszych cech hostingu SEO jest różnorodność nazw serwerów, które są oferowane dla każdej domeny lub strony internetowej. Więc jeśli masz więcej niż jedną stronę internetową, to takie rozwiązanie gwarantuje, że każda z nich będzie niezależna, zamiast używać tych samych serwerów nazw dla wszystkich swoich stron internetowych.

 

4. Różne lokalizacje hostingowe

Istnieją strony internetowe, które są tworzone, aby być skierowane do klientów w określonej lokalizacji, więc lepiej dla tych stron internetowych, aby były hostowane na serwerach internetowych, które znajdują się w lub w pobliżu tej lokalizacji, aby poprawić ich ranking w wyszukiwarkach. Istnieje wiele firm hostingowych SEO, które oferują różne lokalizacje.

5. Zaawansowane panele sterowania

Hosting SEO zapewnia swoim klientom najbardziej zaawansowane i szeroko stosowane panele sterowania w dziedzinie hostingu, takie jak WHM do kontroli domen i cPanel do zarządzania stroną internetową z jej różnymi aspektami, takimi jak konta, bazy danych, aplikacje, bezpieczeństwo i inne. Chociaż te panele sterowania są zaawansowane, są łatwe w użyciu i mogą być używane z łatwością, zwłaszcza cPanel, który nie wymaga szczególnych umiejętności.