14 lipca 2024

Kongres architektów

Twoje miejsce w internecie

telefon

Jak zdjąć szkło hartowane z ekranu telefonu?

Szkło hartowane to rodzaj tworzywa, które powstaje poprzez szybkie i równomierne nagrzewanie i schładzanie kawałka szkła odprężonego. Ma na celu ochronę ekranu przed uszkodzeniami. Gdy pęka, to rozpada się na matowe kostki, a nie na odłamki. Oznacza to, że nie wyrządzi nam ono żadnej krzywdy i jest całkowicie bezpieczne. Owy materiał jest powszechnie stosowany w ekranach telefonów, drzwiach prysznicowych, szklanych blatach, szklanych półkach, bocznych szybach samochodów, tylnych szybach i innych. W tym artykule dowiesz się, jak zdjąć szkło hartowane z telefonu.

Czy szkło hartowane gra istotną rolę?

Szkło hartowane jest naprawdę przydatne, ponieważ znacznie zwiększa ono szanse na redukcje uszkodzeń Twojego telefonu czy też innego urządzenia podczas upadku. Co ciekawe, szkło hartowane jest również drogie w zakupie, zdecydowanie droższe niż szkło standardowe, ale mniej kosztowne niż szkło laminowane. Oznacza to, że jego zakup często może być trudniejszy, niż mogłoby się to wydawać. W przypadku fałszywych ochraniaczy ekranu ze szkła hartowanego brakuje czułości na dotyk. Większość produktów posiada znak wskazujący, że zawiera prawdziwe szkło hartowane.

Dlaczego trzeba zdjąć szkło hartowane?

Wypadki się zdarzają. Jeśli nastąpi pęknięcie, to nie panikuj, ale też nie dotykaj go. Rozbite szkło hartowane może początkowo nie spaść z ekranu telefonu lub innego urządzenia, ale będzie znacznie słabsze i dlatego należy się z nim obchodzić ostrożnie. Nie wolno go uderzać, ani się nim bawić, ponieważ może nieść to za sobą bolesne konsekwencje.

Jak zdjąć pęknięte szkło hartowane?

Jeśli rozbije się zabezpieczenie ekranu telefonu lub tabletu ze szkła hartowanego, nie panikuj! Jeśli musisz usunąć zabezpieczenie ekranu ze szkła hartowanego ze smartfona, najpierw wyłącz telefon, a następnie wypróbuj niektóre z poniższych sugestii. Przeczytaj nasze wskazówki, aby dowiedzieć się, jak zdjąć szkło hartowane z wyświetlacza.

  • Wyłącz telefon lub tablet.
  • Użyj wykałaczki, aby utworzyć szczelinę między osłoną ze szkła hartowanego a ekranem. Celem jest podniesienie osłony ekranu z każdego rogu.
  • Kiedy możesz, włóż kartę kredytową do szczeliny, utrzymując naprężenie ochraniacza, podczas gdy powoli będziesz go podciągał, aby go zdjąć. Jeśli to nie zadziała, przymocuj do ochraniacza mały kawałek taśmy klejącej i powoli zdejmij ochraniacz z ekranu.
  • Po zdjęciu osłony użyj ściereczki z mikrofibry, aby wytrzeć ekran do czysta.
  • Jeśli masz trudności z łatwym zdjęciem ochraniacza, możesz usprawnić cały proces za pomocą suszarki do włosów. Tylko uważaj, aby nie przegrzać telefonu.

Jak zdjąć stare szkło hartowane z obiektów domowych? Przykładowo z różnych powodów drzwi ze szkła hartowanego mogą pękać bez upadku na ziemię. Aby bezpiecznie usunąć pęknięte, izolowane drzwi ze szkła hartowanego, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  • Odkręć płytki mocujące panel ze szkła hartowanego do drzwi.
  • Powoli zdejmij panel ze szkła hartowanego.
  • Z boku rozbitego szkła połóż na ziemi ręcznik lub prześcieradło.
  • Zeskrob szkło, ale bądź bardzo ostrożny, ponieważ szkło spadnie i może Cię zranić.

 

Skontaktuj się ze specjalistą, który wie, jak zdjąć szkło hartowane

Znalezienie wykwalifikowanej, profesjonalnej firmy zajmującej się tego typu przypadkami jest kluczowym elementem całego zabiegu. Fachowcy specjalizują się w rozwiązaniach ze szkła domowego, w tym w rozwiązaniach ze szkła hartowanego, co oznacza, że będziemy instalować, usuwać, naprawiać lub wymieniać blaty ze szkła hartowanego, szyby samochodowe, okna domowe, drzwi i inne urządzenia, które zostały pokryte warstwą bezpiecznego szkła. Zamiast ryzykować zranienie, podczas zdejmowania szkła hartowanego oraz naprawę i jego wymianę, pozostaw to zadanie profesjonalistom. Koszt całego procesu nie powinien wynosić zbyt wiele, jest on w pełni zależny od tego, jakie urządzenie poddajemy zabiegowi usuwania szkła hartowanego.