28 marca 2023
kosmetyczka

Jaką frezarkę kosmetyczną do pedicure wybrać?

Urządzając salon kosmetyczny specjalizujący się w wykonywaniu pracy na paznokciach, trzeba brać pod uwagę, że jedną z głównych rzeczy, na jaką najbardziej zwracają uwagę klienci, jest sprzęt. Aby salon robił dobre wrażenie, powinien być wyposażony w dobrej jakości narzędzia i sprzęt, dzięki którym praca będzie odbywała się szybko i bez żadnych komplikacji. Jednym z głównych elementów, jakie wręcz muszą być na wyposażeniu, jest frezarka kosmetyczna. W żadnym salonie kosmetycznym nie powinno jej zabraknąć, ze względu na to, jak ułatwia pracę. Jaką frezarkę najlepiej jest wybrać?

Frezarka kosmetyczna – jaką wybrać?

Na obecnym rynku jest bardzo różnorodny wybór, jeśli chodzi o frezarki i inne narzędzia kosmetyczne, także dokonanie wyboru w sprawie tego idealnego może być ciężkim zadaniem, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem paznokci. Jak właściwie działa to urządzenie? Bardzo prosto ubierając to w słowa, jest to sprzęt zasilany manualnie, na prąd lub baterie, do którego wkłada się odpowiednie frezy, w zależności od tego, jaki chce się uzyskać efekt.

Te zostają wprawione w ruch, dzięki czemu możliwe jest ściągnięcie poprzednich stylizacji, jakie znajdują się na paznokciach. Nieważne czy były one wykonane metodą żelową, hybrydową czy akrylową – frezarka jest w stanie wszystko ściągnąć. Jednakże nie są to wszystkie możliwości urządzenia. Potrafiąc dobrze dostosować frezy i kapturki, można w idealny sposób opracować skórki, a także zrobić pedicure. Dobra i mocna frezarka powinna wyróżniać się tym, że potrafi sobie poradzić ze zrogowaciałym naskórkiem. Jest to bardzo przydatne podczas wykonywania pedicure tak samo, jak i usuwanie wrastających skórek.

Pedicure a frezarka kosmetyczna

Podczas wykonywania pedicure również istotne i przydatne jest używanie frezarki kosmetycznej. Przy pomocy dobrego sprzętu powinno dać się bez problemu usunąć zrogowaciały naskórek, wrastające skórki, a także odpowiednie urządzenie musi radzić sobie z każdym typem paznokcia, także z tym trudnym i grubym, aby móc wypracować na nim wymarzony efekt. Dużym ułatwieniem i wygodą podczas pedicure frezarkowego jest fakt, że przed przejściem do zabiegu urządzenie nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania, a skóra na stopach zmiękczania.

Jakie frezy i końcówki do pedicure frezarkowego?

Każda zakupiona frezarka kosmetyczna powinna mieć w zestawie dołączone frezy różnego rodzaju. Można również dokupić samemu jakiś zestaw, w zależności od potrzeb. Dostępne w sprzedaży frezy wytworzone są z różnych materiałów, a poszczególne końcówki różnią się pod względem zastosowania.

Do usuwania wrastających skórek, warto wyposażyć się we frezy diamentowe. Jeśli trzeba usunąć pedicure wykonany akrylem bądź żelem, sprawdzi się najlepiej wykorzystanie gruboziarnistego frezu z dodatkiem silikonu. Frezy diamentowe również nadadzą się do matowienia płytek paznokci, to samo z frezami kamiennymi. Podczas usuwania skóry na piętach i śródstopiu mogą okazać się przydatne specjalne kapturki ścierne lub frezy diamentowe typu twister. Mogą być one dodatkowo dołączone do zestawów niektórych frezarek.