14 lipca 2024

Kongres architektów

Twoje miejsce w internecie

Propozycje aranżacji minimalistycznej łazienki

Nowoczesna minimalistyczna łazienka to ostatnio jeden z najpopularniejszych trendów we wnętrzach. Opinie architektów wnętrz są w tej kwestii raczej spójne – minimalizm nigdy nie wyjdzie z mody i nigdy się nie zestarzeje. Co więcej, gdyby nawet po jakimś czasie okazało się, że Twoja koncepcja na urządzenie wnętrza uległa zmianie, minimalizm zawsze możesz ocieplić, nadać mu inny, nowy charakter dodatkami i ozdobami. Postawienie na minimalistyczną łazienkę to nie tylko decyzja zgodna z aktualnymi trendami, ale także praktyczna i ponadczasowa. Jak stworzyć samemu swoją wymarzoną, minimalistyczną łazienkę?

Stwórz swoją minimalistyczną łazienkę – główne zasady

Nowoczesna minimalistyczna łazienka jest prosta i stonowana. Dominują w niej kolory, takie jak biel, odcienie szarości i czerń. Jeśli wprowadza się do niej kolor, to obowiązkowo tylko jeden, najlepiej o kojących właściwościach, np. zieleń czy błękit. Charakter takiej łazience nadają przede wszystkim materiały, z których są wykonane toaleta oraz armatura. Co istotne, w takiej łazience stawia się zazwyczaj prysznic, z prostego powodu – na wannę często brakuje miejsca, bo minimalistyczne łazienki najczęściej organizowane są na małej przestrzeni.

Minimalizm służy małemu wnętrzu, dobrze z nim współgra, chociaż sztuką jest wprowadzenie minimalizmu do dużych przestrzeni. W sklepach znajdziesz wszystko, co może być Ci potrzebne do tego, by stworzyć minimalistyczną łazienkę z prysznicem niezależnie od jej wielkości. Zarówno różnego rodzaju designerskie umywalki nablatowe i podblatowe, armaturę łazienkową w najpopularniejszych kolorach (srebro, złoto, czerń, biel), a także wszelkiego typu rozwiązania prysznicowe (kabiny, szyby, brodziki). Opinie na temat produktów mogą także pomóc Ci w podjęciu decyzji, co najlepiej by się sprawdziło w Twojej minimalistycznej łazience z prysznicem.

Nowoczesna minimalistyczna łazienka – tego unikaj

Gdy już zdecydujesz się na minimalizm, to nie zmieniaj zdania i nie zagracaj łazienki dodatkami, które nie będą pasowały do upatrzonej umywalki i prysznica. Oczywiście, wybranie minimalistycznej łazienki to nie jest decyzja na całe życie i w każdym momencie możesz zmienić zdanie, pójść do sklepu z akcesoriami łazienkowi i zaopatrzyć się w mnóstwo dodatków, które błyskawicznie zmienią charakter Twojej łazienki. Spróbuj jednak najpierw dać sobie chwilę i spędzić więcej czasu w minimalistycznej łazience, a szybko zauważysz, dlaczego ten styl cieszy się taką popularnością i tyloma pozytywnymi opiniami. Minimalizm daje poczucie ładu, spójności i większego panowania nad otoczeniem, wprowadzając do naszego życia przyjemną harmonię.