19 czerwca 2024

Kongres architektów

Twoje miejsce w internecie

Ranking TOP 5 zamków do drzwi

Odpowiedni zamek do drzwi zabezpieczy dom lub mieszkanie każdego, kto chce czuć się komfortowo i bezpiecznie we własnym mieszkaniu. Obecnie na rynku zamków do drzwi dostępne są różne typy i modele, które uwzględniają indywidualne potrzeby i rozwiązania konstrukcyjne sprzedawanych drzwi.  Zamkiem podstawowym w zewnętrznych drzwiach jest wpuszczany otwór główny, zlokalizowany zazwyczaj pod klamką. Zdecydowanie sam podstawowy mechanizm nie zapewni Ci jeszcze pełni bezpieczeństwa, ponieważ musisz osobno zakupić wkładkę.

Najlepiej także zdecydować się na zakup zamka do drzwi, pochodzącego od renomowanego i znanego producenta. Zamki do drzwi są bardzo dobrym zabezpieczeniem przed włamaniem. Jednak nawet najmocniejsze drzwi często nie wystarczą, ponieważ złodziej będzie je mógł otworzyć przy pomocy zwykłej spinki do włosów. Aby dobrze wybrać zamek do drzwi wejściowych, należy zwrócić uwagę na jego klasę, atesty oraz kilka innych parametrów. Jakie są polecane zamki do drzwi wejściowych? Poniżej znajduje się ranking, z którym warto się zapoznać przed planowanym zakupem.

5. Zamek do drzwi wpuszczany GERDA ZW 1000

Zamek wpuszczany do drzwi Gerda ZW 1000 przeznaczony jest do montażu w głównych drzwiach wejściowych. Konstrukcja zamka została oparta na najwyższej jakości hartowanych materiałach. Producent gwarantuje także wieloletnią, bezawaryjną pracę. Zamek do drzwi Gerda ZW 1000 posiada najwyższą, siódmą klasę zabezpieczenia. Jest także odporny na przewiercenie. Zamek jest uniwersalny, posiada trzy stalowe, masywne rygle, płaską lub kątową obejmę oraz przykręcaną listwę czołową. Gerda gwarantuje także najwyższą trwałość zamka na ponad 200 000 cykli.

4. Zamek do drzwi Z75 LOB na wkładkę, cynk żółty

Zamek do drzwi Z75 LOB na wkładkę jest obecnie najpopularniejszym modelem zamka wpuszczanego do drzwi wewnętrznych, w wersji na wkładkę bębenkową. Stosunkowo wysoka jakość zamka oraz bardzo atrakcyjna cena sprawiły, że zamek do drzwi LOB Z75 jest częstym wyborem, wśród znanych producentów stolarki drzwiowej do pierwszego montażu. Producentem zamka do drzwi Z75 jest firma LOB, pochodząca z Leszna. To obecnie czołowy producent z Polski, zajmujący się zamkami, wkładkami oraz kłódkami, którego historia sięga lat dwudziestych XX wieku. Zamek do drzwi jest uniwersalny i istnieje możliwość zmiany z prawej na lewą oraz odwrotnie, w zależności od ustawienia drzwi. Zestaw zawiera zamek wpuszczany do drzwi LOB Z75B-20-01 w opcji na wkładkę bębenkową, blachę zaczepową do ościeżnicy i elementy montażowe do zamka takie jak wkręty.

3. Orno Zamek szyfrowy z czytnikiem kart oraz breloków zbliżeniowych Orzs820

Autonomiczny zamek szyfrowy Orno łączy w sobie funkcje nowoczesnej cyfrowej klawiatury dostępu, czytnika kart oraz breloków zbliżeniowych. Zamek Orno współpracuje z elektromagnetycznymi zamkami oraz z systemami kontroli dostępu. Posiada także jedno wyjście przekaźnikowe, czytnik kart oraz breloków zbliżeniowych, który pracuje na częstotliwości 125kHz.

Autonomiczny zamek szyfrowy Orno obsługiwany jest za pomocą kodów PIN oraz karty. Może obsługiwać nawet do 1000 użytkowników kodów PIN, o długości kodu od czterech do sześciu cyfr. Co ciekawe, zamek posiada także funkcję dla gości. Dzięki tej funkcji  możesz przypisać tymczasowe kody do wejścia. Zamek szyfrowy Orno posiada także podświetlaną klawiaturę oraz nadaje się do montażu natynkowego. Praca szyfratora sygnalizowana jest przy pomocy diody LED.

2. Zamek wierzchni TYTAN ZX GERDA ATEST C klasa 7 brązowy

TYTAN ZX Gerda jest to rodzina zamków, które były doskonalone podczas wieloletnich badań oraz doświadczeń. Zaawansowane, nowoczesne technologie zastosowane w tych zamkach pozwoliły im otrzymać Certyfikat klasy 7 w zakresie zabezpieczenia według PN-EN 12209. Od wielu lat zamki wierzchnie Tytan ZX Gerda są odporne na włamania i ustanawiają one najwyższy standard w dziedzinie bezpieczeństwa i komfortu. Są także synonimem trwałości i niezawodności. Zamek wierzchni Tytan ZX Gerda, montowany jest bezpośrednio na skrzydle drzwiowym wejściowym lub przejściowym do domów, mieszkań, biur oraz sklepów. Tytan ZX Gerda posiada wkładkę TYTAN z ponad czterema milionami kombinacji kodu klucza. Zamek łatwo zamontować zarówno w drzwiach zlicowanych oraz przylgowych o grubości do 53 mm.

1. Zamek do drzwi GERDA ZX 1000 klasa 7 Atest Antywłamaniowy

Zamek do drzwi nawierzchniowy ZX1000 firmy Gerda jest to mechanizm z najwyższej półki, jednak dobrze zabezpieczony dom wart jest każdej ceny. Daje to poczucie bezpieczeństwa i komfortu we własnym mieszaniu lub domu. Zamek ZX 1000 Gerda posiada atest antywłamaniowy klasy C i 7 klasę zabezpieczenia, co powoduje, że jest on nieco droższy, ale i tak warto w niego zainwestować. Posiada specjalną, hartowaną płytę w korpusie, która chroni zamek i drzwi przed próbami przewiercenia przy pomocy nawet utwardzonych wierteł.

Zastosowana w zamku 6-zastawkowa wkładka cylindryczna Gerda RIM PROSYSTEM, posiada zabezpieczenia, zapobiegające przewierceniu i specjalne zastawki, które uniemożliwiają otwarcie zamka i drzwi wytrychami. Co ciekawe, ilość kombinacji wzoru klucza znacznie przewyższa wymagania normy najwyższej klasy, według PN-EN 1303:2007 w zakresie zabezpieczeń. Zamek ZX 1000 Gerda jest wyjątkowo łatwy w montażu nawet dla osoby, która nie pojęcia o takich sprawach. Jest także uniwersalny, można go montować w każdego rodzaju drzwiach na przykład: w „lewych” lub „prawych” oraz „zlicowanych” lub „niezlicowanych”.