14 lipca 2024

Kongres architektów

Twoje miejsce w internecie

nauczyciel

Dlaczego webinary są przydatne dla nauczycieli?

Webinar to spotkanie odbywające się w sieci. W obecnych czasach forma organizacji konferencji za pomocą webinarów staje się coraz bardziej popularna i praktyczna. Prowadzony webinar z reguły jest przez jedną osobę, organizatora. Webinar ma wiele zastosowań, jednak najbardziej znanym i powszechnym są zajęcia lub szkolenia online.

Kto może skorzystać z webinarów?

Webinary są kierowane do poszczególnych grup społecznych czy branżowych. Zdalne spotkania są również organizowane dla nauczycieli. Coraz częściej można spotkać organizacje zajmujące się kształceniem pedagogów w tej formie. Zainteresowanie webinarami stale wzrasta, co powoduje rozwój ofert oraz tematyki w tym zakresie. Tak jest właśnie również w przypadku webinarów dla nauczycieli. Niezależnie od tego, jak doświadczony jest nauczyciel w pracy w szkole, szkolenia zdalne są zawsze opłacalne i warto w nich uczestniczyć.

Dlaczego warto skorzystać z webinarów dla nauczycieli?

Webinary dla nauczycieli to forma szkolenia, w trakcie którego nauczyciele poszerzają swoją wiedzę, którą potem łatwiej będzie im zastosować w praktyce. Szkolenia online mogę być płatne, ale i całkowicie darmowe. Taką ofertę można znaleźć na stronie: https://edumaster.pl/webinary. Znajduje się tam wiele bezpłatnych szkoleń z zaświadczeniem MEN. Dobrą informacją jest to, że w szkoleniach można wziąć udział przynajmniej kilkanaście razy w miesiącu, co znacznie wpłynie na osobisty rozwój w zawodzie nauczyciela. Szkolenia prowadzone są przez trenerów z wieloletnim doświadczeniem. Skupiając się na tematyce szkoleń, należy wymienić, że mają one szeroki zakres. Dotyczą m.in.: pracy z uczniem trudnym, pracy z uczniami ze spektrum autyzmu i specjalnymi potrzebami, edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, awansu zawodowego, oceniania, rozwoju osobistego oraz inne przydatne w tym zawodzie, jak na przykład na temat stresu w pracy nauczyciela. Oferta jest bogata i różnorodna, dlatego warto skorzystać z webinarów dla nauczycieli. 

Jakie są jeszcze inne zalety webinarów dla nauczycieli?

Poza tym, że korzystając ze szkoleń online, można regularnie poszerzać swoją wiedzę, webinary dla nauczycieli mają wiele innych zalet. Należy podkreślić, że zajęcia odbywają się online, co jest niesamowicie wygodne, jak i dogodne czasowo. Nie trzeba tracić czasu na dojazdy, a odbyć szkolenie można z dowolnego miejsca, w którym jest tylko dostęp do internetu. Technicznie również nie jest to skomplikowana sprawa, ponieważ poza przyłączeniem do sieci należy mieć dowolny sprzęt. Może być to komputer, tablet czy nawet smartfon. Nie trzeba posiadać też specjalnego oprogramowania, które mogłoby być kosztowne. Wystarczy dostęp do platformy czy do linku, wysłanego na adres mailowy. Warto wspomnieć, że opcjonalnie dobrze jest posiadać sprawny mikrofon, głośniki i kamerkę internetową oraz prawidłowo działający internet, żeby jakość kursu online była bardzo dobra, co z pewnością da satysfakcję i mnóstwo korzyści.

Co warto jeszcze wiedzieć o webinarach dla nauczycieli?

Warto nadmienić, że webinar dla nauczycieli trwa tyle, co większość webinarów. Z reguły jest to czas od godziny do dwóch. To optymalny czas na poruszenie danego zagadnienia i przekazanie wiedzy w najbardziej przystępny i wyczerpujący sposób. Oczywiście zależnie od organizatora może być różny. Warto też dodać o stałym łączu internetowym i możliwie cichym pomieszczeniu, w którym należy przebywać. Wtedy spotkanie powinno przebiegać bez zakłóceń i większych problemów. 

Webinary dla nauczycieli są bez żadnych wątpliwości przydatne. Pozwalają poszerzać wiedzę, a tym samym kompetencje pedagogów. Nieograniczony dostęp do najświeższych informacji i bieżącej wiedzy zapewniają szkolenia online. Przeprowadzane w kameralnych lub większych grupach pozwolą zapoznać się z problemami, jakie napotykają osoby w tym zawodzie. Zawód nauczyciela wymaga ciągłego doskonalenia umiejętności. Dzięki kursom można stale się rozwijać bez ponoszenia dodatkowych kosztów finansowych i czasowych. Dodatkowo można jeszcze zyskać motywację i inspirację od prowadzących, a także pozostałych uczestników szkoleń, co z pewnością będzie dobrze rokowało w przyszłości.