29 maja 2024

Kongres architektów

Twoje miejsce w internecie

twarz kobiety

Jak dbać o skórę twarzy?

Zdecydowanej większości osób zależy na posiadaniu gładkiej cery pozbawionej niedoskonałości. Jeśli i Ty chcesz się nią cieszyć, musisz odpowiednio zadbać o skórę twarzy. Na szczęście, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad pielęgnacyjnych, aby cera prezentowała się atrakcyjnie. Konieczny będzie również zakup wysokiej jakości kosmetyków, najlepiej tych o naturalnych składach.

Postaw na delikatny preparat oczyszczający

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo dbać o skórę twarzy, nie możesz zapomnieć o starannym jej oczyszczaniu. Zarówno w przypadku cery tłustej, jak i cery wrażliwej, dobrze postawić na delikatne mleczko lub żel. Zbyt intensywne środki myjące mogą bowiem naruszyć barierę ochronną skóry oraz doprowadzić do zaburzenia pracy gruczołów łojowych. Jeśli Twoja skóra jest tłusta i trądzikowa, konieczne będzie zarówno poranne, jak i wieczorne oczyszczanie. Jeżeli jednak masz cerę wrażliwą, suchą lub normalną, możesz śmiało postawić wyłącznie na oczyszczanie wieczorne. O poranku przemywaj zaś cerę hydrolatem dostosowanym do jej potrzeb. Możesz śmiało wybrać ten z róży damasceńskiej, gdyż jest on najbardziej uniwersalny. Szczególnie starannie trzeba podejść do kwestii demakijażu. Pozostawienie resztek kosmetyków kolorowych silnie zanieczyszcza bowiem cerę i doprowadza do wysypu niedoskonałości. Najlepiej wykonać demakijaż składający się z kilku etapów.

Jaki krem wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak dbać o skórę twarzy, musisz zainwestować także w dobry jakościowo krem. Powinien być on dostosowany zarówno do rodzaju, jak i do potrzeb cery, które mogą się zmieniać. Najlepszym rozwiązaniem będzie kosmetyk o naturalnym składzie. Śmiało poszukuj w nim roślinnych ekstraktów, wyciągów oraz olejów. Jeśli masz cerę tłustą, konsystencja kremu powinna być lekka. W przeciwnym razie może dojść do nadmiernego obciążenia cery. Jeżeli jednak Twoja skóra twarzy jest wrażliwa bądź sucha, przyda Ci się krem o treściwej konsystencji. Ważne jest jego odpowiednie stosowane.

Krem powinien być zawsze aplikowany na jak najstaranniej oczyszczoną skórę twarzy. Zazwyczaj należy stosować go dwa razy dziennie, o poranku oraz wieczorem. Krem dobrze byłoby wklepywać, a nie wcierać. Wcieranie może bowiem doprowadzić do nadmiernego rozciągnięcia skóry.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak dbać o skórę twarzy, domowe sposoby także mogą przyjść Ci z pomocą. Dobrym uzupełnieniem pielęgnacji będą bowiem maseczki, które możesz przygotować z ogólnodostępnych składników. Mowa tu chociażby o masce z miodu i płatków owsianych, która szczególnie dobrze wpłynie na stan skóry wrażliwej i suchej. Jeśli masz cerę tłustą, postaw zaś na maskę z białka jajka, która zadziała oczyszczająco. Ważne jest również wykonywanie peelingów. Jeśli nie chcesz podrażnić cery, postaw na ten enzymatyczny, bazujący na bromelainie i papainie.

A może elektryczny masażer do twarzy?

Wiele osób zastanawia się także nad tym, jak pielęgnować skórę twarzy przy pomocy szczoteczek sonicznych i masażerów. Urządzenia tego rodzaju mają szansę nie tylko oczyścić cerę, ale również usprawnić mikrokrążenie. Jeżeli chcesz się cieszyć takimi rezultatami, możesz postawić na przykład na elektryczny masażer do twarzy. Kluczem do sukcesu jest jednak jego systematyczne stosowanie. W niektórych przypadkach wystarczy wykonywać masaż raz lub dwa razy w tygodniu. Dotyczy to przede wszystkim osób posiadających cerę wrażliwą i płytko unaczynioną. Jeśli jednak Twoja cera jest tłusta i silnie zanieczyszczona, najlepiej używać masażera codziennie. Podobnie należy postąpić w przypadku skóry dojrzałej. Częste masaże doprowadzą do silnego ujędrnienia cery, a tym samym do wygładzenia zmarszczek. Na rezultaty wynikające ze stosowania masażerów i szczoteczek sonicznych będzie jednak trzeba poczekać kilka tygodni. Wskazana jest więc cierpliwość. Musisz liczyć się także z tym, że to, kiedy pojawią się rezultaty, w dużej mierze zależy od wyjściowego stanu Twojej cery. Im jest on lepszy, tym szybciej będą widoczne efekty.