14 lipca 2024

Kongres architektów

Twoje miejsce w internecie

zabawki

Jak wybrać jeździk dla dziecka?

Jeśli chodzi o prezenty i zabawki dla dzieci, to wybór jest ogromny. Obecnie trudno jest kupić coś, co będzie uniwersalne i rozwojowe, i posłuży dziecku na dłużej, bez względu na płeć. Warto wybrać zabawkę, która gwarantuje ruch dla dziecka i da możliwość, aby dziecko się wyszalało w domu.

Zabawki, które gwarantują ruch, to zdrowie dla dziecka

Większość dostępnych zabawek to jednak zabawki statyczne, które też mogą być bardzo rozwojowe, ale nie angażują dziecka do wykonywania aktywności fizycznej i ćwiczenia równowagi. Inaczej ma się sprawa w przypadku jeździków dla dzieci. Dzieci uwielbiają ruch i jeśli nie mogą go mieć na zewnątrz, ze względu na przykład na niekorzystną pogodę, to możesz zapewnić mu zabawkę do poruszania się po domu, czyli właśnie jeździk. Jest on bezpieczny już dla najmłodszych dzieci, a i świetnie posłuży tym starszym.

Jak wybrać zabawkę, która szybko się nie nudzi?

Odpowiedź jest dość prosta. Trzeba wybrać taką zabawkę, która gwarantuje dobrą zabawę i ruch dla dziecka. Jaki jeździk wybrać, aby dziecko było zadowolone? Właściwie nie ma tutaj ograniczeń, zarówno ze względu na płeć, jak i na wiek. Kluczowe znaczenie ma waga dziecka, bo jeździki są przeznaczone do użytkowania do określonej wagi i trzeba tego pilnować ze względu na bezpieczeństwo dziecka. Jaki jeździk dla dziecka jest odpowiedni? Czy będzie to zwykły model, bez podparcia na plecy, czy też taki ze światłami i dźwiękiem? A może będzie to traktor dla dzieci na pedały? To oczywiście zależy od jego zainteresowań i sprawności fizycznej, często zależnej od wieku.

Jeździki to uniwersalny prezent dla dziecka

Zazwyczaj jeździki to typ zabawki, która rośnie razem z dzieckiem. Można je szybko przekształcić w model dla starszego dziecka lub oddać młodszemu rodzeństwu, a nawet wspólnie się nimi bawić. Są one zdecydowanie mniej wywrotne niż rowerki, a modele dla najmłodszych mają zabudowane boki i nawet pchacz dla rodzica. Często są wyposażone w schowek na zabawki i instrumenty muzyczne, czy przyciski z dźwiękami. Nie ma znaczenia czy jest to jeździk dla dziewczynki, czy dla chłopca, są to zazwyczaj modele unisex, będące jednocześnie mobilnym centrum zabaw. Nie musisz martwić się, jaki jeździk kupić, bo zazwyczaj taki prezent jest trafiony. Dziecko może na nim jeździć, siedzieć, grać lub wozić swoje rodzeństwo. Możliwości jest całkiem sporo i co więcej, zachwycają one zarówno maluchy, które dopiero uczą się stabilnego odpychania nóżkami, jak i szalejące po domu starszaki.

Jakie modele jeździków są popularne?

Ciekawe modele to: jeździki drewniane, retro, traktor dla dzieci na pedały, jeździki grawitacyjne, jeździki w formie mobilnego centrum muzycznego. Wybór jest naprawdę spory. Najprostsze modele plastikowe kosztują już od kilkudziesięciu złotych, natomiast modele grawitacyjne czy hulajnogi i jeździki w jednym już są kilkukrotnie drożdże. Drewniane modele są zawsze na topie, bo propagują ekologiczny styl życia i są wykonane z bezpiecznego materiału. Jeździki interaktywne również są bardzo popularne i łączą w sobie cechy zwykłego pojazdu z możliwością gry i zabawy.

Modele dla maluszków i dla starszych dzieci

Takie pojazdy rosną zazwyczaj z dzieckiem, ale czasem kupuje się je z przeznaczeniem dla malucha w konkretnym wieku. Na pierwszy jeździk szukaj modelu z bezpiecznym oparciem z tyłu, a najlepiej wokoło maluszka. Pomyśl też o pchaczu z tyłu dla mniej odważnego brzdąca. Maluch będzie zachwycony światełkami, muzyką i przyciskami, czyli modelami interaktywnymi. 

Pojazdy dla starszaka to już modele szybsze, z kierownicą i pedałami, stawiające na doskonalenie sprawności ruchowej i nieco szybszej jazdy. Pojazdy imitujące maszyny, wozy strażackie, auta wyścigowe to nie lada gratka dla nieco starszego chłopca. Taki jeździk rozwija wyobraźnię i równowagę, a także umiejętności kierowania. To niejako wstęp do jeżdżenia rowerem.

Jeździki to świetny prezent dla dzieci już siedzących i dla starszaków. Może być z powodzeniem używany przez nawet kilka lat.