2 października 2022

Jak wybrać skuteczne środki owadobójcze?

Problem z uciążliwymi owadami rozpoczyna się już wczesną wiosną, gdy te wracają do życia i zwiększają swoją aktywność. To właśnie w tym czasie rośnie popyt na skuteczne środki owadobójcze, które pomagają walczyć z uciążliwymi muchami, pluskwami, czy komarami. Skąd powinieneś wiedzieć, że dany preparat będzie efektywny w walce z owadami? Jak wybrać najskuteczniejszy z nich? Podpowiadamy!

Owady atakujące w domu, czy na zewnątrz?

Podstawowa właściwość, jaka powinna cechować środki na owady to ich bezpieczne stosowanie w obecności człowieka. Zwróć uwagę, czy preparat, który Cię interesuje, może być rozprowadzany w okolicy, w której przebywają ludzie. Niektóre środki owadobójcze bądź przeciw gryzoniom wymagają bowiem, by korzystać z nich z dala od człowieka. To oznacza z kolei, że podczas walki z insektami konieczne będzie opuszczenie danego terenu. Jeśli nie chcesz wyjeżdżać na czas dezynsekcji, decyduj się tylko na bezpieczne środki owadobójcze do domu, które skutecznie rozprawiają się ze szkodnikami i nie oddziałują w niebezpieczny sposób na Twoje zdrowie.

O tym, czy środek owadobójczy będzie skuteczny, zadecyduje także jego przeznaczenie. W przypadku, gdy mierzysz się z insektami wewnątrz budynku, stosuj środki na owady do pomieszczeń, które dobrze sprawdzają się w walce z nimi w tych warunkach. W przeciwnym razie preparat powinien być przystosowany do działania na zewnątrz, gdzie do czynienia mamy z zupełnie innym środowiskiem, a środek może być narażony m.in. na oddziaływanie deszczu. Dobrze zobrazować to można na podstawie walki z muchami. Stosowane wewnątrz budynku środki na muchy mają zwykle postać aerozolu, rozpylanego w danym pomieszczeniu. Z uwagi na wiatr, preparat ten nie sprawdzi się na zewnątrz. W tym celu lepiej zastosować m.in. palące się olejki, odstraszające owady z okolicy.

Zwróć uwagę na postać preparatu owadobójczego

Środki owadobójcze produkowane są w różnej formie, a postać preparatu będzie miała istotne znaczenie dla jego skuteczności w walce z insektami. Jak podaje sklep VIGONEZ, w ich ofercie znajdują się m.in. środki w formie koncentratów, proszków, czy sprayów, dostosowane do walki z owadami w różnych warunkach. To pozwala, by środki na pluskwy, komary, czy muchy dobierać według własnych preferencji – poszczególni producenci ograniczają niekiedy swój asortyment do jednego typu produktów, podczas gdy VIGONEZ daje autonomię klientowi w wyborze preparatu, który odpowiada mu najbardziej. W przypadku pająków najskuteczniejszy może okazać się koncentrat, odstraszający insekty wewnątrz pomieszczeń. Z owadami latającymi dobrze poradzić może sobie spray – środki na komary, czy muchy przyjmują najczęściej postać aerozolu. Ostateczna decyzja o zwalczaniu insektów będzie jednak należeć do Ciebie.

Walka z insektami jest bardzo ważna, bo pozostawione same sobie mogą zakładać gniazda w Twoim domu lub jego okolicy. Nikt nie chce żyć w siedlisku pająków, wśród roju much, czy w gnieździe komarów. Niezależnie od tego, czy stosujesz środki na owady na zewnątrz, a może wybierasz preparaty walczące z insektami wewnątrz budynków, pamiętaj, by zachować odpowiednie warunki bezpieczeństwa. Niekiedy produkty do walki z owadami nie mogą być rozpylane w otoczeniu człowieka, stąd przy ich stosowaniu trzeba zachować szczególną ostrożność.