14 lipca 2024

Kongres architektów

Twoje miejsce w internecie

Projektowanie wnętrz - jaki program najlepszy?

Projektowanie wnętrz – jaki program najlepszy?

Urządzasz na nowo dom lub mieszkanie? Chcesz wiedzieć czy kolory, które dobrałeś będą ze sobą współgrały, a meble zmieszczą się w układzie jaki zaplanowałeś? Czy nie byłoby wspaniale zobaczyć jak będzie wyglądało dane wnętrze przed rozpoczęciem remontu? Wszelkie wątpliwości tego typu mogą zostać bardzo łatwo rozwiązane. Na rynku funkcjonuje szeroka gama oprogramowania stworzonego właśnie w tym celu. Poniżej prezentujemy pięć godnych uwagi programów ułatwiających projektowanie wnętrz oraz odpowiednie rozplanowanie pomieszczenia. 

1. Planer 5D

Planer 5D jest programem o najszerszych możliwościach spośród wszystkich prezentowanych na tej liście. Jest on bardzo prosty w obsłudze i umożliwia wykonanie projektu z dokładnością do najmniejszych detali takich jak wzory i zdobienia. Co więcej, umożliwia również projektowanie terenów zielonych, z włączeniem basenów, co czyni go idealnym dla posiadaczy domów. A wszystko to w najwyższej jakości 3D

2. Roomstyler 3D Home Planner

Jeśli chcesz załadować swój własny plan mieszkania lub domu,
bądź też pobawić się już istniejącymi planami, to będzie program idealny dla
Ciebie. Roomstyler umożliwia umieszczanie ścian, drzwi i okien oraz szeroki
wybór wykończeń. Atutem tego programu jest bardzo przyjazny użytkownikowi
interfejs. 

Dodatkową zaletą oprogramowania jest jego wersja na
urządzenia mobilne. Tym sposobem możesz modyfikować swoje projekty od razu,
kiedy tylko przyjdzie Ci to do głowy. Dzięki temu, żadne genialne rozwiązanie
czy pomysł nie zostanie zapomniane. 

3. Ikea Home Planner

Jeśli przeglądając katalogi Ikei zdarza Ci się zastanawiać jak dane produkty będą ze sobą współgrały w jednym pomieszczeniu, Ikea Home Planner jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Darmowe, bardzo łatwe w użyciu oprogramowanie udostępniane przez Ikeę, umożliwia spersonalizowanie planu pomieszczenia i czerpanie z szerokiej gamy produktów oferowanych przez tę firmę – od mebli po drobne elementy wykończeniowe. Zasadniczym plusem korzystania z tego rozwiązania jest automatyczna kalkulacja kosztów wykończenia oraz możliwość skompletowania listy zakupowej. Po wydrukowaniu tej listy, wizyta w sklepie będzie błyskawiczna. 

Ikea oferuje również osobny program, dedykowany do aranżacji kuchni – Ikea Kitchen Planer. Jest on równie łatwy w użyciu jak ogólna wersja programu, jednak dodatkowo umożliwia szczegółowe zaplanowanie wnętrz szafek i szuflad kuchennych. Każdy kto w kuchni przyrządza coś więcej niż herbatę będzie wdzięczny za możliwość spersonalizowania swojej kuchni co do najmniejszego szczegółu.

4. Plan your room

Czy wybór koloru ścian w pomieszczeniu napawa Cię niepokojem? Bogactwo wyboru sprawia, że podjęcie jakiegokolwiek graniczy z cudem? Ostatecznie kończysz z dziesiątkami próbek kolorów, a Twoja ściana przypomina tęczę? 

Nigdy więcej. Z tym programem nie tylko zobaczysz jak Twoje pomieszczenie wyglądać będzie w różnych odsłonach kolorystycznych, ale będziesz mógł również dobrać odpowiednie podłogi, sufity, a nawet blaty. 

5. Autodesk Homestyler

Autodesk w środowiskach architektoniczno-wnętrzarskich jest znany jako doskonały program do projektowania budynków, ich otoczenia i wnętrz. Wersja oprogramowania, o której wspominamy, Autodesk Homestyler, jest specjalnie dedykowana do laików. Dzięki temu jest łatwa w obsłudze i w przeciwieństwie do pozostałych produktów tej firmy, nie wymaga obowiązkowego przeszkolenia.

Podsumowanie

Autodesk w środowiskach architektoniczno-wnętrzarskich jest znany jako doskonały program do projektowania budynków, ich otoczenia i wnętrz. Wersja oprogramowania, o której wspominamy, Autodesk Homestyler, jest specjalnie dedykowana do laików. Dzięki temu jest łatwa w obsłudze i w przeciwieństwie do pozostałych produktów tej firmy, nie wymaga obowiązkowego przeszkolenia.