1 grudnia 2023
szafa

Od czego zależy cena szafy na wymiar ?

Czasy, w których w każdym polskim mieszkaniu lub domu znajdowały się takie same meble, dawno odeszły do lamusa. Obecnie panuje tak duży wybór modeli oraz dodatków, że ciężko uświadczyć podobnie wyglądających salonów, pokojów lub innych pomieszczeń. Taki stan rzeczy napędzany jest przez dwa czynniki: ludzi oraz producentów mebli. Polacy chętnie sięgają po nowe rozwiązania związane z wystrojem wnętrz. Decydują się na gotowe rozwiązania, które można łatwo i szybko samodzielnie odebrać, a także zamontować. Takie podejście wykorzystują rzecz jasna producenci mebli oraz salony, wychodząc naprzeciw wszystkim możliwym zachciankom swoich klientów.

Wiele osób oprócz gotowych rozwiązań decyduje się również na bardziej indywidualne rozwiązania. Dobrym tego przykładem mogą być na przykład szafy na wymiar w Katowicach. Skąd taka popularność mebli, których produkcja trwa o wiele dłużej niż w przypadku gotowych opcji? Ponadto cena często przewyższa te, które wybiera się podczas zakupów w popularnych salonach meblowych. Dlaczego szafy na wymiar to coraz popularniejsza opcja?

Za co się płaci, wybierając szafy na wymiar w Katowicach?

Szafy na wymiar w Katowicach są meblami, które w większości przypadków różnić się będą ceną od swoich odpowiedników, jakie spotkać można w salonach. Warto jednak pamiętać o tym, co składa się na cenę modeli stworzonych specjalnie na życzenie klienta:

  • jakość materiałów,
  • dowolny wygląd szafy,
  • dopasowanie mebla do preferencji klienta.

Pierwszym bardzo istotnym czynnikiem, który wpływa na wycenę szafy na wymiar w Katowicach, jest rodzaj materiału, z jakiego będzie wykonana. Może być to na przykład dobrej jakości drewno, które w dodatku będzie polakierowane we wskazanym przez klienta kolorze. Tego typu rozwiązań nie spotkasz w salonach meblowych, gdzie głównym celem producentów jest masowa i jak najtańsza produkcja.

Po drugie szafa na wymiar dopasowana jest swoim wyglądem do miejsca, w którym ma zostać ustawiona. Cena rzecz jasna będzie odpowiednio rosnąć wraz z jej wymiarami. Istotne są również dodatki znacznie wpływające na wygląd omawianego mebla. W małych mieszkaniach takie szafy bardzo często wyposażane są w duże lustra, które oprócz swojego wiadomego przeznaczenia powiększają optycznie pomieszczenie. Ich wybór wpływa jednak na cenę.

Ostatnim punktem jest dopasowanie szafy na wymiar pod gusta klienta. Im wymyślniejsze rozwiązania, które wymagają dodatkowej pracy od wykonawcy, tym wyższa cena. Warto jednak pamiętać, że wybór takowych ma proste zadanie — pomóc właścicielowi takiej szafy w jej maksymalnym wykorzystaniu. Inny będzie bowiem model przeznaczony dla dziecka, a inny w sypialni, w której mieszkają dorośli ludzie.

Podane wyżej przykłady w prosty sposób przedstawiają nie tylko główne czynniki, które składają się na wycenę szafy na wymiar, ale również główne zalety takiego rozwiązania. Zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę podczas poszukiwań i zakupu mebli do swojego mieszkania lub domu.