14 lipca 2024

Kongres architektów

Twoje miejsce w internecie

Rollup – co to jest?

Niezależenie od tego czy należymy do dużej korporacji, czy prowadzimy własną, małą działalność, każdy spotkał się na pewno z elementami marketingu i promocji. Jednym z najlepszym sposobów na pokazanie się klientom jest wydrukowana reklama graficzna. Kiedy już zaprojektujemy szatę graficzną naszego przedsiębiorstwa, chcielibyśmy przelać ją na papier. Do wyboru mamy wiele możliwości: 

  • ulotki
  • billboardy
  • plakaty
  • rollupy.

Bez względu na to, czy wybierzemy jedną, czy kilka form wydruku naszej reklamy, na pewno pomoże to w wypromowaniu naszej firmy.

Roll-up – co to jest?

Roll-up to popularny nośnik reklamy, jest to materiał wystawienniczy. Składa się on z materiału, na którym umieszczona jest wybrana przez nas reklama w dużym formacie. Grafika jest zamocowana na trwały stelaż, dzięki czemu stoi w pionie i jest widoczna z daleka. Roll-up reklamowy może mieć różne wysokości i rozmiary, są także roll-upy dwustronne, które posiadają dwie grafiki po przeciwległych stronach materiału. Klient może wybrać sobie materiał, z którego wyprodukowany jest roll-up reklamowy. Błysk, mat, czy satyna? Wszystko zależy od preferencji i potrzeb zamawiającego. Kolejnym plusem jest to, że rollup możemy łatwo schować w poręczny futerał, wystarczy zwinąć grafikę i złożyć stelaż i schować podstawę podtrzymującą rollup. Co to jest podstawa roll-upu, bo o tym jeszcze nie zostało wspomniane. Jest to element,  na którym postawiona jest cała konstrukcja. Podstawa jest bardzo ważna, bo od niej zależy stabilność całej konstrukcji.

Gdzie wykorzystać i zakupić roll-up reklamowy

Najpopularniejszym miejscem, w którym mają zastosowanie roll-upy reklamowe są wszystkie targi, stoiska i konferencje. To one stanowią najważniejszy element stoiska promocyjnego. W sytuacjach kiedy reprezentujemy naszą firmę podczas prezentacji możemy również rozstawić roll-up, aby nasza firma została bardziej rozpoznana. Na co dzień roll-upy mogą być ozdobą i promocją w siedzibie naszej firmy, możemy postawić je przed drzwi lokalu, który prowadzimy bądź przy recepcji firmy. Jak widać roll-up ma wiele zastosowań i warto w niego zainwestować. Pojawia się pytanie gdzie taki materiał promocyjny zakupić? Najlepiej u lokalnych firm w naszej okolicy. Łatwiej będzie nam umówić się z producentem, który jest niedaleko nas, aby umówić, chociażby szczegóły projektu i zobaczyć na żywo jak dany produkt wygląda. Wpisując w wyszukiwarkę hasło: „Roll-up Bydgoszcz” znajdziemy wiele firm, drukarni, które profesjonalnie zajmują się ich produkcją. Wystarczy wybrać jedną z nich, umówić się na prezentacje produktów, wybrać grafikę i złożyć zamówienie. 

Po otrzymaniu kilku informacji na temat tego się co to jest roll-up na pewno w naszej głowie pojawiły się pomysły na jego projekt. To bardzo atrakcyjny nośnik reklamy, który jest popularny i chętnie wykorzystywany przez marketingowców wielu firm. Czy znalazłeś już miejsce w swoim biurze na własną reklamę? Na pewno tak, roll-upy cieszą się dużym powodzeniem, więc dlaczego z nich nie korzystać? Nie zastanawiaj się i promuj swoją firmę na najwyższym poziomie.