1 grudnia 2023
sandały

Sandały do biura – jakie wybrać?

Jeśli jesteś pracowniczką biura, z pewnością obowiązuje Cię specjalny dress code. Na to, czy jest on nieco bardziej elegancki, czy swobodny wpływa głównie funkcja pełnionego stanowiska. Niewątpliwe jednak, jak prawie w każdym zakładzie pracy, dość istotna jest zmiana obuwia z tego wyjściowego, na to powszechnie nazywane biurowym. Co kryje się za terminem biurowe obuwie? Czy można ubrać adidasy albo eleganckie kozaczki? O tym, w jakie obuwie powinna zabezpieczyć się każda kobieta pracująca w biurze, przeczytasz w poniższym materiale.

Wygodne sandały do pracy

Praca w biurze bywa dość męcząca, wbrew ogólnym, stereotypowym założeniem. Ciągła praca intelektualna albo brak ruchu negatywnie wpływają na zarówno kondycję fizyczną, sylwetkę, ale i ogólne samopoczucie. Dodatkowo, przebywanie w tej samej pozycji przez dłuższy okres dość często wiąże się z uciążliwymi bólami pleców i nóg.

O ile bóle pleców można złagodzić chwilowymi ćwiczeniami rozciągającymi w trakcie przerwy, o tyle bóle nóg trudniej zlikwidować. By zapobiec ich narastaniu, a nawet nie mieć nieprzyjemności stykać się ze dolegliwościami dolnych kończyn, warto zainwestować w dobre obuwie. I nie chodzi tu w żadnym wypadku o markowe, drogie, skórzane kozaki – wręcz przeciwnie – w obuwie do pracy, tak jak i w tym przeznaczonym do chodzenia po domu istotna jest wygoda. Odpadają zatem wszystkie piękne, ale ciasne szpilki czy utrudniające oddychanie stopy adidasy. Korzystnym rozwiązaniem, zarówno w porę letnią, jak i zimową, będą właśnie sandały do biura.

Jakie sandały do pracy?

Dlaczego nie trampki, tylko sandały? Sandały do pracy w biurze, w przeciwieństwie do sportowego obuwia prezentują się bardzo elegancko. To dość istotne, jeśli prezentuje się reprezentatywne stanowisko lub po prostu pracuje w kadrach czy jako pomoc księgowości. Buty sportowe, mimo że bardzo modne w połączeniach z eleganckimi garniturami, marynarkami i garsonkami utrudniają oddychanie stóp – powodują ich nadmierne pocenie się, wskutek czego prócz nieprzyjemnego zapachu, pojawiają się nieestetyczne zgrubienia, pęcherze i otarcia. W przypadku chwilowej wizyty w pracy sportowe obuwie nie zaszkodzi, jednak gdy przebywa się w biurze już kilka, a nawet kilkanaście godzin konieczne jest założenie innego, zapewniającego oddychanie stopy obuwia.

Do takiego rodzaju obuwia będą właśnie należeć damskie sandały – właściwie dobrane nie tylko zaprezentują się na stopie bardzo elegancko i profesjonalnie, dopasują się odpowiednio do dowolnego looku oraz przede wszystkim pozwolą stopie odpocząć – nie narażą jej na powstawanie pęcherzy, nadmierne pocenie się, nie ucisną jej i nie spowodują dotkliwych dolegliwości bólowych dolnych kończyn. Dodatkowo, sandały do pracy można swobodnie zakładać zarówno w porę letnią, jak i nieco chłodniejszą – wystarczy tylko zadbać o odpowiednio ciepłe pończochy albo estetyczną skarpetkę, by cały look prezentował się profesjonalnie, a nie groteskowo.

Sandały do biura – jakie wybrać?

Wybór sandałów do biura nie powinien stanowić specjalnych trudności – na rynku obuwniczym można znaleźć bowiem mnóstwo mniej lub bardziej modnych fasonach odpowiednich nie tylko do pracy, ale też na normalne wyjścia na zewnątrz. Szukając sandałów do biura należy tylko być pamiętała o trzech zasadach dress code’u:

  • zainwestuj w stonowany odcień – zbyt intensywne kolory czy zdobienia nie są odpowiednie do oficjalnej stylizacji,
  • wysokość obcasa lub koturna dostosuj wg Twoich preferencji nie mody,
  • nie odsłaniaj za dużo stopy – sandałki z cienkimi paseczkami na pewno nie zdadzą egzaminu.

Jeśli nie lubisz monotonii i nawet w takim miejscu, jak w pracy chcesz podkreślić swoją indywidualność, dobry gust i znajomość panujących trendów możesz zainwestować w sandały z kamieniami Swarovskiego w stonowanym odcieniu. Taki mały, subtelny dodatek umieszczony na obuwiu z pewnością podkreśli Twoją klasę i perfekcyjny, biurowy look.