19 sierpnia 2022

Ubezpieczenie OC firmy budowlanej

Firmy budowlane zasadniczo zatrudniają dużą ilość pracowników oraz biorą udział w dużych, a przez to poważnych projektach budowlanych. Dlatego też, jeśli prowadzisz taką działalność, zadbaj o wybór odpowiedniego ubezpieczenia OC dla firmy budowlanej. Sama branża nie wymaga wykupienia ubezpieczenia OC, jednakże taka polisa jest coraz to częściej wymagana przez samych kontrahentów i Klientów danej firmy.

Przed czym chroni ubezpieczenie OC firmy budowlanej?

Ubezpieczenie OC dla firmy budowlanej przede wszystkim chroni przed dodatkowymi kosztami, które są wytwarzane przez powstałe szkody i wynikają z winy samego przedsiębiorstwa oraz jego pracowników. Wyobraź sobie, że w trakcie wykonywania prac budowlanych, Twoja firma wyrządzi Klientowi szkody. W przypadku wykupienia ubezpieczenia OC nie będziesz musiał płacić z własnych środków za powstałe szkody, lecz straty zostaną pokryte przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe.
Warunkiem wypłaty ubezpieczenia przez Ubezpieczyciela jest objęcie ochroną ubezpieczeniową danego zdarzenia w obrębie polisy. W praktyce oznacza to, że ubezpieczenie OC Twojej firmy budowlanej winno być dopasowane do zakresu zagrożeń oraz ryzyka i działalności Twojej firmy budowlanej.
Z uwagi na to, że działalność budowlana cechuje się ogromną ilością zagrożeń, awariami sprzętu oraz wypadkami przy pracy warto efektywnie zabezpieczyć się przez tymi przeciwnościami i dokładnie określić ryzyko wynikające z działalności. Dzięki temu będziesz w stanie wybrać odpowiedni zakres ubezpieczenia OC Twojej firmy budowlanej.

Odpowiedni zakres polisy OC firmy budowlanej

Towarzystwa Ubezpieczeniowe, zajmujące się ubezpieczeniami branży budowlanej, posiadają w swoich ofertach różne zakresy ubezpieczeń, od tych szerszych to węższych, przykładowo https://sgcbroker.com/ubezpieczenie-oc-firmy-budowlanej/.
Ubezpieczenie OC powinno obejmować różne ryzyka, jak na przykład to, które jest związane z wykonywaniem samych robót budowlano-montażowych. Jest to zagrożenie, które jest często wykluczane w podstawowych ubezpieczeniach.
Ważne jest także to, by zawarta polisa zawierała w sobie również ubezpieczenie pracodawcy w zakresie wypadków przy pracy, co jest dużym zabezpieczeniem przed ewentualnymi roszczeniami pracowników.
Ubezpieczenia OC firmy budowlanej często mogą obejmować również samych podwykonawców, którym jako firma budowlana zlecasz poszczególne prace. Warto również zastanowić się nad ubezpieczeniem w zakresie wadliwie wykonanych usług. Często kontrahenci i klienci, po zakończeniu prac budowlanych i remontowych, zgłaszają poprawki do wykonanych usług. Ubezpieczyciel w takiej sytuacji zajmie się pokryciem roszczeń rozgorączkowanych i niezadowolonych Klientów.

Formalności oraz koszt ubezpieczenia OC dla firmy budowlanej.

Ceny ubezpieczenia zaczynają się już od 750 zł rocznie i można je opłacać również w ratach, których płatność rozłożona jest zazwyczaj co kwartał.
Koszt ubezpieczenia OC firmy budowlanej zależy przede wszystkim od sumy ubezpieczenia, którą obejmuje dana polisa, a także od zakresu dodatków do niej.
Jeżeli chodzi o same formalności związane z wykupem konkretnej polisy, aktualnie można je przeprowadzić online, bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to duże ułatwienie oraz oszczędność czasu dla przedsiębiorcy budowlanego. Do wykupu polisy potrzebne będą podstawowe dane Twojej firmy oraz wybór odpowiedniego pakietu ubezpieczenia OC działalności budowlanej. Masz również pełną możliwość telefonicznego kontaktu ze specjalistami, którzy wytłumaczą Ci na czym polega dana polisa oraz pakiet, a także pokażą Ci różnice pomiędzy poszczególnymi rozszerzeniami.
Z uwagi na charakter pracy, który dotyczy branży budowlanej oraz to, że nie da się przewidzieć zdarzeń losowych, warto pomyśleć o wykupie odpowiedniego ubezpieczenia OC, które z pewnością zminimalizuje straty spowodowane postaniem tych zdarzeń. Dzięki temu interesy Twojej firmy budowlanej będą chronione w doskonały sposób, a sama firma, zamiast martwić się stratami, które jej grożą, będzie efektywnie rozwijać swój biznes.