14 lipca 2024

Kongres architektów

Twoje miejsce w internecie

kredyt

Czym jest biuro kredytowe?

W wielu przypadkach mamy problem, aby uzyskać kredyt w korzystnych dla nas warunkach. Nieraz dobrym pomysłem jest korzystanie z usług biura kredytowego, gdzie ludzie tam pracujący mają spore doświadczenie w pomocy w dostaniu kredytu. Znają także dokładnie przepisy, które obowiązują przy pożyczkach oraz wiedzą, jakich terminów trzeba przestrzegać, gdy staramy się o pieniądze na jakąś inwestycje. 

Co to biuro kredytowe?

W biurze kredytowym uzyskamy oferty kilku banków, jednak będą one dopasowane do naszych oczekiwań. Przy tym doświadczone biuro kredytowe pomoże nam wybrać po prostu najkorzystniejszy dla nas kredyt na jakiś cel, na który chcemy przeznaczyć te pieniądze. W momencie, gdy chcemy osiągnąć jakiś cel w swoim życiu, to dobrze należy dbać również o swoje finanse i wybierać najlepsze dla siebie oferty. W takim biurze kredytowym specjaliści zajmujący się finansami nie tylko pomogą nam uzyskać kredyt na mieszkanie czy dom, ale także możemy udać się do nich, gdy będziemy chcieli wziąć pożyczkę na konsolę, czy pralkę. Postarają się oni nam również doradzić, która opcja dla nas będzie najlepsza w dłuższej perspektywie czasu. 

Współpracując z nimi, są trochę uproszczone procedury kredytowe, przez co jest łatwiej go dostać, gdy współpracujemy z tą instytucją. Zdarza się, że możemy dostać przy ich udziale, kredyt nawet na 100 procent swoje nieruchomości. Można się tam także udać, gdy chcemy zdobyć dodatkowe dofinansowanie dla swojej firmy. Wiadomo, że nieraz potrzebujemy dodatkowych środków pieniężnych, aby nasza działalność rozwinęła się, dlatego trzeba zainwestować w jakieś nowe technologie lub sprzęt. Biuro kredytowe udzieli nam informacji, jakie dokumenty są potrzebne, aby uzyskać finansowanie. Nieraz można nawet finansami obcymi zrealizować jakąś inwestycję, co nie wpłynie niekorzystnie na kondycję firmy w tym aspekcie.  

Dlaczego warto zacząć współpracę z biurem kredytowym?

Mając już świadomość biuro kredytowe – co to jest, można pomyśleć, dlaczego warto z ich usług skorzystać. Przede wszystkim pracują tam zawsze specjaliści, którzy znakomicie znają się na kredytach oraz finansowaniu ich. W takim biurze kredytowym pracują najczęściej osoby, które wcześniej doradzały w bankach kredyty indywidualne lub ludzie, którzy wcześniej pracowali w działach analizy kredytowej. Mogą to być także byli doradcy firm w kwestii pożyczek. Dlatego, jak widać, wcześniej tacy ludzie zdobyli sporo doświadczenia w pracy, w instytucjach finansowych. Doradcy wiedzą wszystko o kredytach, dlatego udając się tam, wiemy, że mamy do czynienia ze specjalistami.

Współpracując z biurem kredytowym, będziemy mieli przedstawione kilka propozycji od różnych instytucji finansowych i doradca wskaże nam, które opcje są dla nas bardzo korzystne. Osoby tam pracujące znają oferty kilkunastu banków, dlatego bez problemu dobiorą odpowiednią ofertę dla nas. W momencie, gdybyśmy sami chodzili po bankach i składali wnioski kredytowe to nasza zdolność cały czas obniżałaby się przez dużą ilość dokumentów składanych do różnych instytucji. Według badań osoby, które skorzystały z pomocy biura kredytowego, płacą ratę nawet o 15 procent mniejszą niż gdyby pożyczkę wzięli bezpośrednio w banku. Dzięki temu, że fachowcy tam pracujący znają wszystkie obowiązujące przepisy, to udaje im się zmniejszyć kwotę za ubezpieczenie kredytu lub jego marżę. Może on także wykonać dla nas symulację kredytu z uwzględnieniem rat, jakie będziemy musieli płacić w czasie jego obowiązywania.

Współpracując z biurem, też zaoszczędzimy mnóstwo czasu, ponieważ osoby znające się na kredytach o wiele szybciej przeprowadzą proces prowadzący do finalnej decyzji o kredycie. Takie osoby wiedzą dokładnie, który bank może zgodzić się na udzielenie kredytu, a do którego nawet nie składać żadnego wniosku. Będziemy im musieli także dostarczyć mnij dokumentów, ponieważ biuro kredytowe będzie potrzebowało tylko trzy ostatnie potwierdzenia o wysokości pensji osoby, która stara się o kredyt. Gdybyśmy poszli do banku, to byłoby trzeba wykazać historię swojego rachunku bankowego i uzyskać zaświadczenie od swojego pracodawcy.